форум фронтовиків

“Охорона психічного здоров’я в умовах війни” – посібник, який допоможе адаптувати вчорашніх бійців до мирного життя (з посиланнями для завантаження)

0 208

Навчальне видання «Охорона психічного здоров’я в умовах війни» українською мовою від видавництва «Наш формат» і Американсько-української медичної фундації (АУМФ) уже від жовтня безкоштовно розповсюджується серед тих, кого цікавить тема адаптації військовослужбовців після війни. Його також можна безкоштовно завантажити як англійською, так і українською мовами на сайті АУМФ за посиланням http://www.aumf.net

Цей посібник є перекладом американського збірника Combat and Operational Behavioral Health (2011 р.). Він містить інформацію про всі види розладів психічного здоров’я військовослужбовців, удосконалення військової політики та практики у цій сфері тощо.

— Нічого схожого країни Східної Європи раніше не мали, — говорить президент Асоціації психіатрів України Семен Глузман. — Життя армії, її функціонування — не лише щоденна робота з військовою технікою, зброєю та топографічними картами. Насамперед, це люди — солдати і офіцери, які мають особисті проблеми після повернення з війни. Книга, яку наші американські колеги подарували Україні, саме про це. І я переконаний, що для нас, українців, вона є зараз вкрай актуальною.

5525_p_19Ця книга містить статті майже 150 військових лікарів, науковців і соціальних працівників США, які докладно окреслюють усі аспекти охорони психічного здоров’я військовослужбовців в умовах бойових дій і в постбойовий адаптивний період. У виданні описано потенційні причини бойового стресу та види емоційних травм; методики діагностики й лікування психологічних травм; способи підвищення психологічної стійкості медичних працівників; підготовку до демобілізації і тренування здатності швидко відновлювати фізичну й духовну силу; надання допомоги в зоні бойових дій. Також розглянуто процес реабілітації внаслідок отриманих фізичних та емоційних травм; возз’єднання із сім’єю та реінтеграцію; оперативну психіатрію; методи запобігання самогубствам.

— Наша команда працювала над підготовкою цього підручника два з половиною роки, — розповідає співвласник видавництва «Наш формат» Антон Мартинов. — Були залучені як медики, так і філологи з усієї України. Адже книжку треба було не просто перекласти, а й адаптувати для українського читача. Та все це неможливо було б здійснити без фінансової підтримки АУМФ. Перший наклад підручника з двох томів становив 500 примірників. Він розійшовся миттєво. Сьогодні видавництво має замовлення на додатковий наклад, удвічі більший за попередній.

Ініціатори та видавці переконані, що ця книга стане в пригоді не лише психологам та психіатрам, а й сім’ям, які докладають зусиль для відновлення психічного здоров’я своїх близьких.

— Підручник «Охорона психічного здоров’я в умовах війни», — зазначає віце-президент АУМФ Борис Легета, — має допомогти українському суспільству не сприймати психотерапію вкрай негативно. Адже українські військовослужбовці й цивільні повинні усвідомити, що звертатися до фахівців за психологічною і психіатричною допомогою так само необхідно і доцільно, як лікувати перелом руки.


Інститут Борден, що входить до штабу головного хірурга армії США, залучив АУМФ до перекладу їхніх медичних підручників. Ми надзвичайно їм вдячні. Наш поточний проект – українська версія  підручника Охорона психічного здоров’я в умовах війни (2011) (Україномовне видання 2013).

Це розширене видання містить інформацію про усі види психічного здоров’я військових, включаючи травматичне ушкодження мозку, розлад посттравматичного стресу, бойовий та операційний контроль напруження, підготовка стійкості та інші запобігаючі заходи, управління болем, горе, сімейну динаміку, реабілітаційну та трудову терапію, медикаменти, запобігання самогубству, судову психіатрію, допомогу ув’язненим, наркоманію, розлади харчування, етику і роль військових психологів та священників, а також удосконалення військової політики та практики у середовищі охорони психічного здоров’я.

Протягом останніх 20 років внесені суттєві зміни та доповнення до класифікації, діагностики та методів лікування травматичних і посттравматичних стресових розладів у військовослужбовців, які повернулися із зони проведення бойових дій. Темп цих змін пришвидшився у результаті воєн в Афганістані (2001р.) та Іраку (2003р.), що призвело до збільшення кількості розладів психічного здоров’я у військовослужбовців та негативно вплинуло на їхні  родини.

Ця нова книга є чудовим ресурсом для надання найякіснішої та благодійної допомоги медичними працівниками чоловікам та жінкам у формі та їхнім сім’ям і близьким. Ця книга для кожного, хто спотикається з військовими, які прагнуть впоратися з емоційним стресом та психічною травмою, нанесеними війною, хворобою або просто потребують нашої психологічної підтримки та допомоги. Навчальне видання Охорона психічного здоров’я в умовах війни (2011р.) українською мовою, яке готує до публікації видавництво «Наш Формат», буде розповсюджене безкоштовно серед психіатрів, психологів та психотерапевтів. Також видання можна буде безкоштовно завантажити з сайту як англійською, так і українською мовами. Ми очікуємо, що ця книга стане в нагоді не лише для психологів та психіатрів з метою застосування відповідних стандартів та сучасних методів в охороні психічного здоров’я, а також буде корисною сім’ям, чиїм покликанням є забезпечення належної підтримки у відновленні психічного здоров’я своїх близьких. Ця праця наголошує на важливості кваліфікованого піклування про солдатів під час переходу від військової служби до цивільного життя, що засноване на навчанні та реабілітації, а також повному відновленні після посттравматичних стресових розладів (ПТСР).

Коментарі
Loading...