форум фронтовиків

Як учаснику АТО отримати житло

0 153

Як учаснику АТО отримати житло? Із наданням статусу учасника бойових дій держава пов’язує виникнення низки пільг, які мають на меті полегшити життя бійців після повернення до мирного життя. Одним із задекларованих прав є можливість отримання житла від держави, проте ця пільга є однією із проблемних, оскільки попит на безплатне житло значно перевищує його пропозицію. Якщо вам кажуть, що держава не в змозі надати житло – не слухайте. Термін надання житла – 2 роки. За два роки багато чого може змінитись.

Учасник АТО може отримати житло у випадку, якщо він забезпечений жилою площею нижче за встановлений рівень. Проживає у приміщенні, що не відповідає встановленим санітарним і технічним вимогам. Хворіє на тяжкі форми деяких хронічних захворювань, у зв’язку з чим не може проживати в комунальній квартирі або в одній кімнаті з членами своєї сім’ї. Проживає за договором найму жилого приміщення в будинках державного або громадського житлового фонду чи за договором найму жилого приміщення в будинках житлово-будівельних кооперативів. Проживає тривалий час за договором найму (оренди) в будинках (квартирах), що належать громадянам на праві приватної власності.

Для того щоб стати на квартирний облік, слід звертатися:
1. За місцем проживання: до виконавчого комітету районної, міської, районної в місті, селищної, сільської Ради народних депутатів.
2. За місцем роботи: до підприємств, установ, організацій, в яких працює учасник АТО, що ведуть житлове будівництво або беруть пайову участь у житловому будівництві.
3. До житлової комісії військової частини — для військовослужбовців за контрактом та членів їх сімей.

Держава забезпечує військовослужбовців житлом, або, за їх бажанням, — грошовою компенсацією за належне їм для отримання жиле приміщення. 16 березня 2016 року уряд прийняв постанову №183, якою розширив коло військовослужбовців, яким надаватиметься грошова компенсація за жиле приміщення, надання якого передбачено законодавством.

Чимало бійців, які отримали поранення в зоні проведення антитерористичної операції, ще не встигли оформити інвалідність та звернутись до відповідних органів для отримання житла. Прохання не зволікати з цим.

До відома, на 2016 рік з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво (придбання) житла для сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також для інвалідів І-ІІ групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції та потребують поліпшення житлових умов було виділено 99 970 тис. грн. На забезпечення житлом осіб, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції та/або у забезпеченні її проведення і втратили функціональні можливості нижніх кінцівок, у бюджеті було закладено — 63 949 тис. грн. Житло виділяють.

Коментарі
Loading...