форум фронтовиків

У Херсоні відкрили реабілітаційний центр для воїнів АТО

0 141
У Херсоні відкрили першу чергу реабілітаційного центру для воїнів АТО, створеного на базі комунального закладу облради “Обласна лікарня відновного лікування”. Про це повідомила прес-служба Херсонської облдержадміністрації.

“У житті громади Херсонщини відбулась надзвичайно важлива і довгоочікувана подія – урочиста церемонія відкриття першої черги Центру високоспеціалізованої медичної реабілітації на базі КЗ “Обласна лікарня відновного лікування” обласної ради. Воїни АТО матимуть можливість, не виїжджаючи за межі області, пройти в одному закладі всі етапи лікування, включаючи реабілітацію. Це стосуватиметься і членів їхніх сімей, хворих після інсультів, травм опорно-рухового апарату тощо”, – повідомили у прес-службі ОДА.

1Закуплене медичне обладнання, на загальну суму 5850,0 тис. грн – високопрофесійне, якісне, американського та європейського виробництва. Наявність такого обладнання в Україні дуже обмежена, здебільшого воно розташовано в приватних клініках.

За словами головного лікаря закладу Вікторії Вагнєр, центр наразі складається із стаціонару на 70 ліжок, де надають стаціонарну медичну допомогу (хірургічну, терапевтичну, травматологічну, неврологічну, отоларингологічну, гінекологічну), поліклінічно-діагностичного відділення на 240 відвідувань на добу по 17 лікарських спеціальностях, та денного стаціонару на 48 ліжок.

2Звертаючись до присутніх голова облдержадміністрації Андрій Гордєєв наголосив, що майже за рік вдалося зробити неможливе – в напівзруйнованому приміщенні створити справжній осередок надання комплексної фізичної та моральної реабілітації, допомоги та підтримки воїнам АТО.

«Херсонщина – південний форпост України, де дуже багато людей які віддають своє життя та здоров’я для захисту України і вони повинні мати відповідні можливості для реабілітації. І сьогодні ми бачимо конкретні результати. В області більше 4000 бійців, які після війни потребують професійної уваги. Але цей центр так само стосується кожного херсонця, це й правоохоронці, працівники служби безпеки, поліції тощо – всі хто мають фізичні навантаження. Це тільки перша черга. На останній сесії обласної ради було виділено кошти на харчування для військових, щоб вони мали змогу повноцінно санаторно перебувати та лікуватися», – підкреслив Андрій Гордєєв.

4Наразі цей реабілітаційний центр для воїнів АТО є єдиним на півдні України.

Коментарі
Loading...