форум фронтовиків

Адресна допомога на придбання житла: як це працює

Внутрішньо переміщені особи з числа учасників бойових дій, котрі мешкають в Одесі, мають змогу придбати помешкання за кошти з державного бюджету

0 381

Одним із пріоритетних напрямків роботи органів державної влади Одеси є соціальний захист учасників бойових дій та членів їхніх сімей. На підтримку цієї категорії пільговиків спрямовуються кошти державного, обласного та місцевих бюджетів. Зокрема реалізовуються програми із забезпечення житлом, надання соціальної та професійної адаптації, нараховуються пільги на сплату житлово-комунальних послуг тощо

— Нині в нашому місті діє та фінансується програма із забезпечення житлом військовослужбовців, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, та членів їхніх сімей. До цієї категорії належать сім’ї загиблих учасників АТО, інваліди І та ІІ груп з числа учасників АТО та учасники бойових дій, які втратили нижні кінцівки, — розповідає начальник відділу персоніфікованого обліку соціальних пільг та компенсаційних виплат Департаменту соціальної та сімейної політики Одеської обласної державної адміністрації Олена Філіппова. — Постановою КМУ № 280 від 18 квітня 2018 року до цього переліку додано ще три категорії: внутрішньо переміщені особи з числа учасників бойових дій в АТО або визнані інвалідами війни ІІІ групи з їхнього числа, а також сім’ї загиблих та інваліди І та ІІ груп з числа учасників бойових дій на території інших держав.

З коштів державного бюджету згідно з Постановою КМУ № 719 від 19 жовтня 2016 року «Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей» зазначеним категоріям передбачено надання грошової компенсації на придбання житла.

Як це працює? Людина приходить з відповідним пакетом документів і пише заяву з проханням надати грошову компенсацію на придбання житла. Комісія, що створена при районних (міських) адміністраціях щодо розгляду зазначеного питання, перевіряє надані документи та приймає рішення про суми грошової компенсації з урахуванням членів сім’ї та наявної інвалідності. Кошти перераховуються на спеціальний рахунок, відкритий в «Ощадбанку». Сума, визначена комісією, зберігається там протягом року. Коли житло буде знайдено та укладено відповідні договори, органи соціального захисту надають дозвіл на зняття грошей для розрахунку з продавцем. Якщо сума угоди перевищує суму компенсації, то пільговик може сам або за рахунок благодійних внесків доплатити різницю.

Щодо категорії внутрішньо переміщених осіб — на участь у даній програмі не впливає наявність житла, яка є у власності на територіях, визнаних законодавством як тимчасово окуповані. Дана процедура не обмежена територіально — є можливість придбати житло не тільки в Одесі чи в Одеський області, але й у будь-якому регіоні України. Сума грошової компенсації в Одесі нараховується індивідуально на кожну сім’ю і становить близько 1 млн гривень. За 2,5 роки за цією програмою у власні домівки вже заселилися 30 сімей.

Своєю чергою начальник відділу грошових виплат і компенсацій управління соціального захисту населення в Приморському районі міста Одеса Юлія Сайковська нагадала, хто має право на отримання статусу внутрішньо переміщеної особи (ВПО): «Ми займаємось питаннями ВПО, їхньою реєстрацією та виплатою щомісячної адресної допомоги для покриття витрат на проживання, зокрема й на оплату житлово-комунальних послуг. Статус надається не тільки цивільним особам, але й військовослужбовцям ЗС України, які на момент тимчасової окупації Криму чи Донецької та Луганської областей були зареєстровані за місцем проживання на зазначених територіях. Офіційними датами для Криму встановлено 20 лютого 2014 року, для Донбасу — 7 квітня».

Отримати статус ВПО можна в будь-який час. Для призначення адресної грошової допомоги військовослужбовцю та членам його сім’ї потрібно надати в управління соціального захисту за місцем реєстрації чи фактичного проживання паспорт, ідентифікаційний код, свідоцтво про народження дитини та довідку з місця роботи. У випадку, коли хтось із родини не працевлаштований, потрібно стати на облік в міський центр зайнятості. Якщо протягом чотирьох місяців працевлаштуватися не вдається, то по закінченні наступних двох місяців людина повністю втрачає право на дану виплату. Адресна допомога не нараховується в разі отримання військовослужбовцем грошової компенсації на піднайом житла від Міністерства оборони України.

Нагадаємо, що згідно з Постановою КМУ № 505 від 1 жовтня 2014 року «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, зокрема на оплату житлово-комунальних послуг» встановлено таку суму грошової допомоги: на дитину та на пенсіонерів — 1000 грн, на працездатного дорослого — 442 грн, а на осіб з інвалідністю I групи та дітей з інвалідністю — 130% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, на осіб з інвалідністю II групи — 115%, на осіб з інвалідністю III групи — один прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність.

Іветта ВАСИЛЕНКО, «Народна армія»

Коментарі
Loading...