Військовослужбовці операції Об’єднаних сил отримали можливість проходити реабілітацію, не покидаючи району проведення операції
Віднедавна військовослужбовці Об’єднаних сил мають можливість пройти реабілітацію, не залишаючи району проведення операції
Людський організм багато на що здатен, але й він має свої ресурси, певні межі, через які людина фізично та психологічно переступити не здатна, якщо місяцями й навіть роками у неї накопичується втома. Тому, звичайно, для нормальної продуктивності людині потрібен відпочинок, а після тривалого періоду виснаження – і реабілітація.
Ще на початку проведення операції, у травні, Командувач об’єднаних сил генерал-лейтенант Сергій Наєв вирішив віднайти можливість, щоб військовослужбовці після тривалого перебування на передовій мали змогу пройти реабілітацію.
У серпні нарешті запланована програма реабілітації стартувала. Пілотним проектом реабілітації військовослужбовців Об’єднаних сил стало двотижневе лікування в обласному госпіталі для ветеранів війни м. Святогірська.
Розташований у мальовничому районі Донеччини госпіталь для ветеранів тоне у соснових лісах та зелені. Для степового Донбасу це – рідкість, а відтак – справжній райський куточок. Сіверський Донець, понад яким височіють Святі гори з Лаврою на них, сосновий бір навкруги, чисте повітря – це справжній курорт для бійця після передової. Тим більше, що тут військовослужбовці і відпочивають, і лікуються.
– Я дуже задоволений цією реабілітаційною програмою, – зізнається танкіст старший солдат Андрій Матіюк. – Ставлення персоналу до нас – виняткове, комфорт тут – на рівні, лікують також добре. Ну, і моральний відпочинок, звичайно: тут ми реально вперше за багато місяців відпочили, за що щиро вдячні Командувачу!
Цілком погоджується з Андрієм і його сусід по палаті та бойовий побратим по бригаді, зв’язківець прапорщик Руслан Мельничук. Він на ВЛК потрапив невдовзі після перенесеної операції, і також дуже задоволений лікуванням та реабілітацією.
– На сьогодні у госпіталі знаходиться 21 військовослужбовець, але від початку пілотного проекту реабілітацію пройшли вже понад півсотні бійців із трьох бригад, – говорить заступник Командувача об’єднаних сил з морально-психологічного забезпечення та гуманітарних питань генерал-майор Олександр Голоднюк. – Ми працюємо над тим, щоб реабілітацію пройшло якомога більше військовослужбовців підрозділів та частин, що беруть участь в операції Об’єднаних сил. В ідеалі – по черзі всі. Адже це – прекрасна можливість відновити моральні та фізичні сили бійця, і для цього не потрібно везти його до військово-медичного клінічного центру у Харків чи госпіталь у Дніпро. Йому також непотрібно витрачати на реабілітацію дорогоцінні дні своєї короткочасної відпустки. Усе на місці, не залишаючи меж району проведення операції. Тому Командувач визначив чітке завдання з цього приводу: продовжити роботу з організації реабілітації військовослужбовців та розширити географію медичних закладів в межах проведення Операції, аби відпочити й оздоровитись мали змогу більше бійців.