форум фронтовиків

Військовослужбовці операції Об’єднаних сил отримали можливість проходити реабілітацію, не покидаючи району проведення операції

0 63

Віднедавна військовослужбовці Об’єднаних сил мають можливість пройти реабілітацію, не залишаючи району проведення операції

Людський організм багато на що здатен, але й він має свої ресурси, певні межі, через які людина фізично та психологічно переступити не здатна, якщо місяцями й навіть роками у неї накопичується втома. Тому, звичайно, для нормальної продуктивності людині потрібен відпочинок, а після тривалого періоду виснаження – і реабілітація.

Ще на початку проведення операції, у травні, Командувач об’єднаних сил генерал-лейтенант Сергій Наєв вирішив віднайти можливість, щоб військовослужбовці після тривалого перебування на передовій мали змогу пройти реабілітацію.

У серпні нарешті запланована програма реабілітації стартувала. Пілотним проектом реабілітації військовослужбовців Об’єднаних сил стало двотижневе лікування в обласному госпіталі для ветеранів війни м. Святогірська.

Розташований у мальовничому районі Донеччини госпіталь для ветеранів тоне у соснових лісах та зелені. Для степового Донбасу це – рідкість, а відтак – справжній райський куточок. Сіверський Донець, понад яким височіють Святі гори з Лаврою на них, сосновий бір навкруги, чисте повітря – це справжній курорт для бійця після передової. Тим більше, що тут військовослужбовці і відпочивають, і лікуються.

– Я дуже задоволений цією реабілітаційною програмою, – зізнається танкіст старший солдат Андрій Матіюк. – Ставлення персоналу до нас – виняткове, комфорт тут – на рівні, лікують також добре. Ну, і моральний відпочинок, звичайно: тут ми реально вперше за багато місяців відпочили, за що щиро вдячні Командувачу!

Цілком погоджується з Андрієм і його сусід по палаті та бойовий побратим по бригаді, зв’язківець прапорщик Руслан Мельничук. Він на ВЛК потрапив невдовзі після перенесеної операції, і також дуже задоволений лікуванням та реабілітацією.

– На сьогодні у госпіталі знаходиться 21 військовослужбовець, але від початку пілотного проекту реабілітацію пройшли вже понад півсотні бійців із трьох бригад, – говорить заступник Командувача об’єднаних сил з морально-психологічного забезпечення та гуманітарних питань генерал-майор Олександр Голоднюк. – Ми працюємо над тим, щоб реабілітацію пройшло якомога більше військовослужбовців підрозділів та частин, що беруть участь в операції Об’єднаних сил. В ідеалі – по черзі всі. Адже це – прекрасна можливість відновити моральні та фізичні сили бійця, і для цього не потрібно везти його до військово-медичного клінічного центру у Харків чи госпіталь у Дніпро. Йому також непотрібно витрачати на реабілітацію дорогоцінні дні своєї короткочасної відпустки. Усе на місці, не залишаючи меж району проведення операції. Тому Командувач визначив чітке завдання з цього приводу: продовжити роботу з організації реабілітації військовослужбовців та розширити географію медичних закладів в межах проведення Операції, аби відпочити й оздоровитись мали змогу більше бійців.

Коментарі
Loading...