форум фронтовиків

Співпрацю з НАТО щодо реабілітації українських військових продовжили до 2020 року

0 49

Співпрацю в рамках трастового фонду НАТО з фізичної реабілітації (протезування) українських військовослужбовців продовжено до 2020 року.

Про це сказав керівник сектору трастових фондів НАТО Фредерік Пежо під час робочої зустрічі з міністром соціальної політики України Андрієм Ревою, повідомляє прес-служба Мінсоцполітики.

“Досягнутий успіх є результатом роботи усієї команди та країн-учасниць НАТО, які фінансують цей проект, і він був би неможливим без головуючої у проекті країни, а саме Болгарії. Останнім найяскравішим прикладом успішної співпраці є започаткування освітньої програми протезистів-технологів за міжнародними стандартами, і, сподіваюсь, що приблизно через рік ми побачимо, як перші українські протезисти отримують міжнародні сертифікати, що свідчитиме про те, що вони освоїли спеціальність”, – заявив Пежо.

Він також повідомив українській стороні про ухвалене рішення щодо продовження співпраці в рамках проекту до 2020 року.

Зі свого боку, міністр соціальної політики України Андрій Рева подякував партнерам із НАТО за важливу допомогу, яку організація надала Україні в рамках спільного проекту для забезпечення українських військовослужбовців медичною допомогою та реабілітацією, та українських медичних центрів належними засобами надання реабілітаційних послуг.

“Справжні друзі пізнаються в біді, тому дякую за ту роботу, яку проводить трастовий фонд НАТО сьогодні, коли Україна дає відсіч агресору, який окупував частину нашої території. Ми несемо людські втрати – солдати та офіцери ЗСУ, Нацгвардії, інших збройних формувань отримують поранення та каліцтва, і завдання держави полягає у забезпеченні їх реабілітацією та протезуванням для повної інтеграції в мирне життя. Це складні виклики, з якими Україна раніше не зіштовхувалась”, – заявив міністр.

Він зазначив, що система реабілітації в Україні не була готовою до сьогоднішніх викликів, оскільки вона була розрахована на роботу в інших умовах та орієнтованою на реабілітацію осіб, які отримували трудові каліцтва, постраждалих внаслідок ДТП і значно рідше мали справу з бойовими травмами.

“Ми маємо науково-дослідний інститут в Харкові, який з початком війни перебудував свою роботу і визначив пріоритетом своєї діяльності саме реабілітацію поранених військовослужбовців. І в перебудові цієї діяльності велику допомогу надав саме трастовий фонд НАТО – завдяки цій підтримці вони запровадили нові методики протезування та реабілітації, а нещодавно там було побудовано спеціальний реабілітаційний басейн на кошти трастового фонду НАТО. Разом із тим, держава усвідомлює важливість цього закладу та спрямовує значне фінансування для забезпечення його засобами реабілітації. Вважаю, що об’єднання наших зусиль може забезпечити якнайкращий результат”, – наголосив Рева.

Міністр також подякував за підтримку, надану Україні для участі в Іграх нескорених, та висловив сподівання на продовження якнайширшої співпраці у майбутньому.

У зустрічі також взяли участь радник з медичних питань Девід Річмонд, керівник офісу Агенції НАТО з підтримки і постачання в Україні Василь Литвинчук, керівник проекту трастового фонду НАТО з медичної реабілітації Наталія Мельниченко, заступник міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції Олександра Чуркіна та директор НДІ протезування, протезобудування та відновлення працездатності Антоніна Салєєва.

Як повідомлялося, трастовий фонд НАТО з фізичної реабілітації (протезування) військовослужбовців, поранених під час воєнних дій на сході України, спрямовано на надання пораненим українським військовослужбовцям медичної допомоги і реабілітації, а також на забезпечення місцевих медичних центрів належними засобами надання відповідних реабілітаційних послуг. Відповідно до наявності коштів, підтримка може надаватися у вигляді прямої медичної допомоги, фізіотерапевтичного та психологічного супроводу пацієнтів, будівництва, відновлення, ремонту та оснащення медичних закладів України, а також підвищення кваліфікації медичного персоналу за відповідною спеціалізацією.

Коментарі
Loading...