форум фронтовиків

Чи потрібно учасникам бойових дій сплачувати «автоцивілку»?

0 166

Згідно зі статтею 13 Закону України №1961–15 «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» учасники бойових дій, постраждалі учасники Революції гідності та особи з інвалідністю внаслідок війни, що визначені законом, особи з інвалідністю I групи, які особисто керують належними їм транспортними засобами, а також особи, що керують транспортним засобом, належним особі з інвалідністю I групи, у її присутності, звільняються від обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності на території України. Відшкодування збитків від дорожньо-транспортної пригоди, винуватцями якої є зазначені особи, здійснює Моторне транспортне страхове бюро України (МТСБУ) у порядку, визначеному цим законом.

50-відсоткову знижку мають пенсіонери, інваліди ІІ групи, постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи І та ІІ категорій, а також учасники війни. Пільга діє тільки за умови володіння й особистого керування автомобілем з об’ємом двигуна до 2500 кубічних сантиметрів включно. Обов’язковими умовами її отримання є особисте володіння авто та наявність при собі посвідчення, що підтверджує приналежність до пільгової категорії.

У разі ДТП одразу необхідно повідомити про пригоду відповідний підрозділ Національної поліції України, обмінятися контактами та страховою інформацією з іншим учасником ДТП, протягом трьох робочих днів з дня дорожньо-транспортної пригоди письмово повідомити МТСБУ про неї, надати номер телефона, адресу, відомості про місцезнаходження свого авто та пошкодженого майна.

Коментарі
Loading...