форум фронтовиків

Ірина Фріз: Створення Єдиного реєстру ветеранів допоможе надавати державні послуги нового рівня

0 104

Жодне міністерство, жодне відомство не має точної цифри по кількості ветеранів в країні. Про це повідомила Міністр у справах ветеранів Ірина Фріз. За її словами наявна інформація дуже розрізнена – в результаті не можна сформувати чітко прораховану нову ветеранську політику. Водночас основним завданням Мінветеранів є запуск нової системи і надання якісних державних сервісів, які б відповідали духу часу, всім без винятку ветеранам.

Згідно з законодавством України в державі існує 20 категорій осіб, які належать до учасників бойових дій, 13 категорій громадян, які мають право на статус осіб з інвалідністю внаслідок війни та 11 категорій осіб – учасників війни. Окремо законодавство про ветеранів розповсюджується на сім’ї загиблих, постраждалих учасників Революції Гідності, осіб, що мають особливі заслуги перед Батьківщиною.

Це зовсім різні люди. Наявний закон про ветеранів розповсюджується з одного боку на вояків УПА, а з іншого на бійців винищувальних батальйонів СРСР. Він стосується і ветеранів російсько-української війни, і ветеранів Афганістану, тих хто служив в Анголі чи, скажімо, Лаосі, партизанів, підпільників, жителів блокадного Ленінграда і навіть ветеранів громадянської війни початку ХХ століття.

«Створення Реєстру допоможе зрозуміти не тільки чітку картину по групах пільговиків та відсікти від годівниці псевдоветеранів із купленими документами. Аналіз даних нової інформаційно-телекомунікаційної системи створить можливість надати державні послуги нового рівня.

Ми хочемо повністю переглянути пільги, повикидати історичний мотлох, який не діє і додати нові соціальні державні гарантії. Закон не має містити неробочі норми чи пільги, які застаріли ще 10 років назад. Він має в першу чергу бути орієнтованим на ветеранів, а не існувати «для галочки». Тож законодавство має створюватися під конкретних живих людей з їх бажаннями та потребами», – зазначила Ірина Фріз.

Коментарі
Loading...